Menu główne
PLASTUSIOWO
RAMÓWKA
NASZE GRUPY
AKTUALNOŚCI
ZAINTERESOWANIA
GALERIA
ABSOLWENCI
PSYCHOLOGIA
GRY I ZABAWY
KONKURSY
Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA
______________________
NAPISZ DO NAS
CIEKAWE STRONY
SZUKAJ
POCZTA
Logowanie

Zapomniałeś hasła?
Statystyka
Użytkownicy: 622
Nowości: 184
Odnośniki: 23
odwiedzających: 756914
DNI OTWARTE W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

 

W Przedszkolu Nr 4 w Olkuszu przy ul. Rabsztyńskiej,

w PLASTUSIOWIE w dniach od 15 do 19 marca 2010 roku odbyły się dni otwarte dla przyszłych przedszkolaków i ich rodziców. Przybyli goście mogli zwiedzić placówkę, rodzice zobaczyć jak wygląda praca z dziećmi, a dzieci uczestniczyć w różnych zajęciach dydaktyczno - wychowawczych i zabawach.

W poniedziałek odbyły się występy grup przedszkolnych
o tematyce ekologiczno – przyrodniczej. Grupa maluszków „Kotki”
w kocich opaskach wyrecytowała wiersz pt. „Marcowe słoneczko”
i zaśpiewała piosenkę o krasnoludkach. II grupa „Biedronki” zaprezentowała kolorowe wiosenne modne przebrania i zaśpiewała „Piosenkę o wiosence”. Grupa III „Promyczki” przedstawiła modę ekologiczną recytując wiersz pt. „Obietnica” i śpiewając piosenkę „Marzec czarodziej”. Grupa IV „Motylki” ubrana w zielone jak trawa stroje wypowiedziała „Prośbę do słoneczka”, zaśpiewała, jak „Słoneczko woła cię” i wyjaśniła wierszem „Co to jest przyroda”. Natomiast grupa V „Słoneczka” marząc już o ciepłych dniach
w turystycznych strojach zaśpiewała piosenkę rajdową „Bo ja mam tylko jeden świat” i zapewniając wszystkich, że nawet w czasie wędrówki można dbać o przyrodę powiedziała wiersz pt. „Ekologia”.

Po występach przedszkolaków odbyło się zebranie z dyrektorem przedszkola – panią Barbarą Łydką, która przedstawiła rodzicom ofertę edukacyjną oraz omówiła specyfikę przedszkola. Następnie odbyła się prezentacja filmu psychoedukacyjnego „Zaspakajanie potrzeb dziecka”, gdzie aktorami były dzieci z Plastusiowa. Przyszłe przedszkolaki zwiedzły placówkę, sale przedszkolne i ogród.

We wtorek odbyły się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze dla dzieci 3 – letnich i zabawy integracyjne.

W środę zajęcia przygotowane zostały specjalnie dla dzieci 4 – letnich i połączone były z zabawami plastycznymi. Po tym odbyły się zabawy logopedyczne i dzieci mogły obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów pt. „Wielkie sprawy małej żaby”.

W czwartek na zajęcia przybyły dzieci 5 – letnie. Miały możliwość brać udział w gimnastyce na wesoło i zabaewach w języku angielskim.

W piątek natomiast zmęczeni niekończącą się zimą wszyscy udali się w pochodzie z marzanną szukać wiosny, a następnie razem z grupami 6 - latków goście uczestniczyli w konkursie międzygrupowym pod hasłem

„Z przyrodą za pan brat.”

Mamy nadzieję, że goście zobaczyli, jak w przedszkolu jest wesoło, nikt się tam nie nudzi. Dzieci uczą się, bawią, poznają, wędrują. Plastusiowo zaprosiło dzieci do wspólnych wędrówek w poznawaniu świata już od września…

 
 

 
Przyjazna Szkoła

www.ps.org.pl
Psychologia
Prośba dziecka
Adaptacja dzieci...
Pierwsze dni...
Agresja ...
Telewizja i dziecko
Kara i nagroda...
Wady postawy
Niepełnosprawni - integracja
Gościmy
Odwiedza nas 19 gości
Strony Internetowe - www.amjsystem.pl