Menu główne
PLASTUSIOWO
RAMÓWKA
NASZE GRUPY
AKTUALNOŚCI
ZAINTERESOWANIA
GALERIA
ABSOLWENCI
PSYCHOLOGIA
GRY I ZABAWY
KONKURSY
Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA
______________________
NAPISZ DO NAS
CIEKAWE STRONY
SZUKAJ
POCZTA
Logowanie

Zapomniałeś hasła?
Statystyka
Użytkownicy: 622
Nowości: 184
Odnośniki: 23
odwiedzających: 756928
UROCZYSTOŚĆ PASOWNIA NA PRZEDSZKOLAKA I ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA Drukuj E-mail

 

 

24 września 2009 roku w naszym ogrodzie przedszkolnym odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka połączona z pieczonymi ziemniakami. Było to spotkanie integracyjne wszystkich rodziców, dzieci i personelu, które w tym roku przebiegało pod hasłem: „Potrzebują nas kasztany”.

Na początku spotkania dzieci z grup „O” krótkim występem artystycznym przyjęły do grona przedszkolaków swoich młodszych kolegów. Następnie pani dyrektor wyczytała kolejno wszystkie grupy, które na tę uroczystość oznaczone były kolorowymi emblematami:
I – „Kotki”, II – „Biedroneczki”, III – „Promyczki”, IV – „Motylki”, V – „Słoneczka” i zaprosiła do ślubowania.

Po tym odbył się bajkowy program słowno – muzyczny pt. „Tropiciele” w wykonaniu artystów z Baśniowej Kapeli. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o problemach kasztanowców, którym ruszyły na pomoc różne owady i zwierzęta leśne. Same też uczyły się jak pomóc przyrodzie i bawiły się w tropicieli. Na koniec programu wiedząc, że potrzebują nas kasztany zasadziliśmy w naszym przedszkolnym ogrodzie sadzonkę kasztanowca, którą będziemy pielęgnować i dbać, aby wyrosła na piękne drzewo.

 dscn6400.jpg

Zapach pieczonych ziemniaków przypomniał nam, że i one mają dziś swoje święto. Wszyscy zostali poczęstowani pysznymi pieczonkami z żurkiem, które przygotowały nasze panie kucharki.

Pani dyrektor przypomniała także o akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zachęcając rodziców do czytania dzieciom w domu i zaprosiła do wypożyczania książek z naszej Przedszkolnej Biblioteczki Rodzinnej. Dzieci i rodzice otrzymali kolorowe zakładki dotyczące akcji. Było to zaproszeniem do kolejnego punktu uroczystości: obejrzenia teatru w wykonaniu rodziców, personelu i dzieci pt. „Nie ma tego złego”. Mamy nadzieję, że nasz przedszkolny teatr przyciągnie do siebie także nowych rodziców, którzy inscenizacją bajek kolejny raz dadzą dzieciom i sobie wiele radości.

W czasie imprezy Rada Rodziców zorganizowała loterię fantową (w której każdy los wygrywał) przeznaczając dochód ze sprzedaży losów na zakup nowych zabawek.

 

 
Przyjazna Szkoła

www.ps.org.pl
Psychologia
Prośba dziecka
Adaptacja dzieci...
Pierwsze dni...
Agresja ...
Telewizja i dziecko
Kara i nagroda...
Wady postawy
Niepełnosprawni - integracja
Gościmy
Odwiedza nas 33 gości
Strony Internetowe - www.amjsystem.pl